sobota, 7 kwietnia 2018

Jowisz sesja 07.04.2018

Nastały ciężkie czasy dla Planeciarzy. Niemal wszystkie atrakcyjne Planety na naszej szerokości geograficznej są słabo dostępne . Dzieje się to dlatego że kiedy ich opozycja przypada w okresach letnich , kąt ziemi powoduje że w Polsce Jowisz , mars, Oraz Saturn są nisko nad horyzontem . A kiedy tak jest wtedy mamy do czynienia przebrnięcia grubszych warst atmosfery co skutkuje małą dostępnością do uzyskania dobrego detalu . Oto rezultat trudnej sesji.


Jowisz 2018-04-07- UTC RGB 8min DeRot.Jowisz 2018-04-07-00:19 UTC RGB 3min DeRot.

Jak dotąd i tak to była moja najlepsza sesja wcześniejsze cztery były nie udane oprócz tej z 30.03.2018  wynik poniżej .

Jowisz 30.03.2018  

2 komentarze:

  1. Cześć, Dokładnie tak jak napisaleś ciężkie czasy, ale cóż można poradzić. Takie mamy położenie i przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka chudych lat niestety. Tym niemniej mimo tych okoliczności naprawdę udało się Tobie uchwycić spory detal, a nawet dostrzegam trzy lekko zarysowane kuliste wiry poniżej poludniowego pasa. Widać znaczącą różnicę do poprzedniej z 30 marca. Cóż począć.. seeing to potęga i życzę by jak najczęściej dopisywał. Świetna robota! Gratuluję! Pozdrawiam, Robert

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje za miły komentarz . Masz rację te trzy wiry co prawda majaczą są jednak zauważalne no i co ważne są okrągłe a nie owalne. Na szczęście opozycja przed nami tak że można mieć nadzieję że się poszczęści . Pozdrawiam Serdecznie .

      Usuń