Zloty spotkania


VII Jesienny Zlot Miłośników Astronomii Amatorskiej z FA.


tutaj można zobaczyć lub pobrać materiał z telewizji regionalnej tvp szczecin który opowiada o poczynaniach w Zatomiu.

czytaj więcej
         

   V  Jesienny Zlot z Forum Astronomicznego w Zatomiu


20- 23 Września 2012  odbył się kolejny zlot z naszego forum. Dla mnie był to pierwszy zlot wynikający z tego że do forum zapisałem się dość niedawno .Jadąc na zlot nie wiedziałem czego mogę się spodziewać i z jakimi ludźmi będę miał do czynienia.Na zjazd pojechałem po namowie mojego kolegi Mariusza który też był pół roku wcześnie na swoim pierwszym zlocie. Jak się okazało wchodząc w środowisko ludzi o tym samym zainteresowaniu , wszystkie jakiekolwiek obawy zniknęły.Atmosfera była wspaniała wiele się dowiedziałem . Poznałem różne techniki obserwacji oraz sposoby elektronicznej rejestracji obiektów i to planetarnej jaki i  DS (deep space) czyli głęboka przestrzeń, mówiąc krótko fotki galaktyk mgławic gromad kulistych itd..


                        Zamieszczam kilka fotek z tego okresu

Oto nasza baza w ZatomiuTutaj widzimy nocne wzmaganiaCzas na posiłek


Wspólne medytacje z kolegą Mariuszem.


Niedzielny poranek krótko przed odjazdemPamiątkowa fotografia uczestników.Bacznie się przyglądam jak powstaje nowy instrument do obserwacji              
                   Sobotni wykład na temat ewolucji Gwiazd

3 komentarze:

 1. Widzę że na tych zatomskich zlotach całkiem fajna atmosfera jest może i ja się kiedyś wybiorę.
  Bardzo ciekawa strona . :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Kacper za komentarz oraz miło że podobają się Tobie moje skromne zapiski w blogu. Jeżeli chodzi o zlot w Zatomiu to naprawdę można się wiele dowiedzieć i nauczyć. W zeszłym roku jechałem w ciemno i poznałem fajnych ludzi i bardzo żałuję że na wiosennym zlocie nie będę uczestniczył. Tym bardziej że już wiem jak to się odbywa oraz mógł bym wymieniać się wiedzą z poznanymi kolegami. Ale cóż na jesień pewnie uda mi się znaleźć trochę czasu.

   Usuń
 2. Pozdrawiam
  Dzięki twojemu kanałowi który subskrybuje i zacząłem oglądać dla Varadero obejrzalem o romecie ale i zainteresowałem się trochę astronomią.
  Dziękuję!
  Kiedy prawo jazdy i przesiadka na transalpa!
  Bardzo polecam 650 rd11 . Sam jeżdżę!

  Pozdrawiam panie Przemku LWG

  OdpowiedzUsuń