czwartek, 2 lipca 2015

Koniunkcja Planet 30.06.2015

30.06.2015 doszło do niecodziennego zjawiska. Koniunkcja to pozorne z perspektywy ziemi zbliżenie dwóch ciał układu słonecznego. Tym razem blisko siebie ustawiły się Wenus oraz Jowisz. Pogoda sprzyjała Pojechałem żony rowerkiem na miejscówkę co dobrze jest widoczny Horyzont. Około godz 21 dokuczały mi majowe Chrabąszcze a nieco później komarzyce . Jednak widowisko oraz przepiękne warunki pogodowe nie były wstanie mnie przegnać z tego miejsca.

Koniunkcja Tarnowo Podgórne 30.06.2016

Wizualizacja układu Planet w dniu koniunkcji.

Ten obraz wyjaśnia dlaczego zjawisko zbliżających do siebie ciał niebieskich jest pozorne. Z perspektywy ziemi te dwie planety są niemal w osi . 


Zapraszam na prezentację wybranych najlepszych fotek tego wieczoru.

Zachód Planety Jowisz z Planetą Wenus.

Jest to fotka która była bardzo oczekiwana .  Długie siedzenie w zbożu dało profi w postaci widoku zetknięcia się Wenus z Horyzontem ziemi.

Okazuje się że do udanych sesji astronomicznych czasem wystarczy zwykła lustrzanka ze standardowym obiektywem .  Trochę szczęścia oraz znajomości zarządzania ustawieniami ręcznymi w aparacie może przyczynić się do zadowalających rezultatów.


Warto wspomnieć że na przeciwnej stronie zjawiska w pięknym różowym otoczeniu prezentował się księżyc niemal w pełni.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz