środa, 24 kwietnia 2013

Planeta Saturn Wiosna 2013Dziś miałem kolejne spotkanie z Planetą Saturn za 3 dni będzie opozycja i niestety nie będę miał okazji wystawić sprzętu w najbliższych dniach .
Na tej fotce widać tak zwany czysty stack z wyostrzeniem automatycznym z generowanym programem autostakkert 2Z kolei tu widać sumę 9 stacków podostrzone programem registax6
Tu mamy kolor zapożyczony z sieci


Warunki nie były wspaniałe, nakręciłem może z 30 klipów po około 120 sekund z czego 8 nadawało się do obróbki. Histogram bardzo rozhuśtany w porywie do 60 %. Kamera FireFly 0,3 mono. Teleskop 200/3500 w układzie Casegraina Barlow x2

A tu taka Ciekawostka . Miejsce moich wypocin w czasie przygotowań do focenia. Jak widać pełen relax . Na dworze 10st w plusie tak że jeżeli chodzi o dyskomfort to w porównaniu z zimą to całkiem inna bajka.

3 komentarze:

 1. Fajnie masz, u mnie nie dość że brak pogody, czasu to jeszcze Saturn za lasem. Mam nadzieję że coś wykombinuje i trza podjechać gdzieś gdzie go widać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie może mam ale tylko do planet o DSach mogę zapomnieć. Lampa świeci prosto na chatę . Dobrze by było jak byś wypalił na Saturna . Nie ukrywam że trochę mi brakuje naszej ZDROWEJ rywalizacji .Była motywacja wyskakiwać ze sprzętem .

   Usuń
 2. Zobaczymy, ale na jesień startujemy z Jowiszem.

  OdpowiedzUsuń