niedziela, 2 lutego 2014

Słaby SEEING

W ostatni dzień stycznia pokazała się dziura w chmurach, bo tylko na takie okazje można liczyć w naszym klimacie.Wiedziałem że około północy będzie widać doskonale WCP.

Jowisz 31.01.2014 23:07 UT

Jednak sesje uważam za nieudaną . Słaby seeing  nie pozwolił na dobre ostre stacki . Powtarzalnie stale było źle . Przy większej aperturze lepiej widać jakość nagrywanego pliku AVI w czasie rzeczywistym . I dlatego moje  wątpliwości podczas obróbki potwierdziły się.


Jowisz 31.01.2014 23:07 UT RBG

Na przyszły rok będzie trzeba zainwestować w lepsze filtry typowe dla odwzorowania widm do planet. Kolorki nie są rewelacyjne . Ale i tak nieźle nawet udało się poskładać gdyż kanał green oraz blue były całkowicie pozbawione szczegółów.


Od lewej kanały R,G,B


7 komentarzy:

 1. Poczekaj jak trafisz na dobry seeing, to dopiero będzie fotka. Jednak wielkość zwierciadła robi swoje bo ze wzrostem apretury rośnie rozdzielczość i małe detale widać. Przemek będziesz na zlocie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz Zdzisiu nigdy nie widziałem wcześniej przy rejestrowaniu plików w czasie rzeczywistym takich szczegółów . Ten zakupo to chyba strzał w dziesiątkę . za 3 tysiaki nowa 12stka. na Celestrona C 11 8 tysięcy to chyba mało . Wiadomo że newton nie jest taki wygodny z racji kubatury ale jeżeli mam swoją działkę to wcale mi to nie przeszkadza. He co jeszcze fajne to że jest to jasny newton do wizuala spokojnie można zachwycać się widokami mgławic na Zatomskim niebie.
   Co do zjazdu w Zatomiu to na razie są czarne chmury. Pracuję w systemie 4 brygadowym 4 dni praca 1 dzień wolne. Na czas zlotu niestety przypadają mi nocki . To znaczy że nie może być gorzej . Ciężko o zastępstwo a w utrzymaniu ruchu musi być Technik na zmianie. Bardzo mi zależy żeby być na takim całym zlocie . Będę kombinował coś załatwić.

   Usuń
 2. OK, Mam na nią chęć do Cassegraina ale oprócz tego musi mi służyć do guidu Rik na swojej stronie napisał ze nie ma problemu wiec jest nadzieja ze do zlotu może będę ja miał ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No kamerka naprawdę wymiata nie będziesz na pewno żałował . Mam nadzieję że spotkamy się na zlocie.

   Usuń
 3. Widziałem C14 i kamerka = zgrały się ;)

  OdpowiedzUsuń