wtorek, 12 listopada 2013

Jowisz z 11.11.2013

Kolejne wzmagania z Planetą gigant. Ostatnio żeby upolować dziurę w chmurach to trzeba mieć naprawdę szczęście. Tak się stało z 10 na 11 listopada. Początkowo między godziną 20 a 24 nie było nadziei . Delikatne chmurki oraz mgiełki ograniczały światło oraz wyrazistość powietrza.Ale  po północy wszystko się zmieniło. Oto fotka Jowisza z widoczną Wielką Czerwoną PlamąJowisz 11.11.2013
Moje próby z kolorowaniem na razie nie przynoszą oszałamiających efektów . Muszę zmienić filtr ciemno niebieski na jasnoniebieski gdyż przy mojej aperturze 200/3500  oraz zastosowaniu soczewki Barlowa 2x kamerka nie jest wstanie dostatecznie naświetlić klatki klipów. Są na chwile obecną 2 rozwiązania żeby poprawić siłę światła . Zrezygnować z soczewki Barlowa lub zmienić ciemny filtr na jasny .

Od lewej    Red,Green,Blue.

Jowisz 11.11.2013

Szaleństwo to nie jest jeżeli chodzi o detal. Przynajmniej jest nad czym pracować :-)


2 komentarze:

  1. Przemek, nie doceniasz swoich postępów! Spójrz na to co robiłeś rok temu czy nawet pól. Dokonałeś wielkiego skoku. Twój blog rozrasta się i jest bogatszy o kolejne ciekawe wpisy. Gratuluje kolejnych dobrych zdjęć Jowisza.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za tak Ciepły komentarz. Trochę masz racji Mariusz tyle się człowiek naoglądał wspaniałych fotek w sieci że własna produkcja spowszechniała a nie pamiętamy jakie wcześniej robiliśmy fotki i wtedy nam się bardzo one podobały. Blog który robię Ty pewnie też jest doskonałą historią tego co robimy w czasie . Wcześniej wszystko jakoś uciekało a to nowy komp a to format dysku itd itd. Teraz wszystko jest w chmurze wystarczy klik stronkę i masz. Co za czasy . :-)

      Usuń