piątek, 16 czerwca 2017

Panorama Księżyca sesja 15.06.2017

W dniu kiedy zbierałem materiał na Saturna , pod koniec sesji o godzinie drugiej ukazał się księżyc . Był już on na wysokości około 15stopni . Pomyślałem sobie o zbieraniu materiału do utworzenia Panoramy . Seeing nie był niestety łaskawy . Księżyc nisko a ponadto zbliżał się świt . Zarejestrowałem 26 paneli .  Pięć  paneli się pokrywały ale lepiej mieć więcej materiału niż brakująca dziura która psuje cały efekt. Nie jest to moja najlepsza panorama ale biorąc pod uwagę niskie położenie Satelity oraz kapryśny seeing to można uważać sesję księżycowa za jakiś tam sukces.


Tutaj dostęp do pliku w pełnej rozdzielczości


znam 2 metody składania paneli . Pierwsza to automatyczna szybka w programie PhotoShop oraz ręczna używając aplikacji iMerge. 
Osobiście wolę robić to ręcznie  gdyż takie składanie daje pewna satysfakcję 


Tak wyglądają panele przed złożeniem mozaiki. 

2 komentarze:

  1. Po prostu, wspaniale wygląda nasz "Srebrny Glob" 🌙🔝🔭! Po otwarciu zdjęcia można podziwiać niezliczone kratery inne widoczne struktury naszego naturalnego satelity. Mimo iż sesja odbyła się w nie najlepszych warunkach efekt końcowy budzi respekt. Super jednolita panorama! Gratuluję! Pozdrawiam, Robert

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki Robert za komentarz. Cieszę się że się Tobie podoba . Próbuję drugie podejście do obróbki . Tym razem bardziej miękko . Wydaje mi się że lekko przesadziłem i ostrzenie zatraca naturalność . Teraz obrabiam o 30 procentowym zmniejszeniu ostrości . Takie wysokie ostrzenie zbyt mocno rysuje białe obwódki przy przycienionych kraterach a to już można zaliczyć pod artefakty . To co wyjdzie to umieszczę w tym wątku . Porównamy zobaczymy .

    OdpowiedzUsuń