poniedziałek, 26 lutego 2018

Panorama Księżyca + Vallis Alpes sesja 25.02.2018

Korzystając z mroźnej ale za to pozbawionej ( powiedzmy ) chmur aury , wystawiłem sprzęt . Miałem zamiar zebrać materiał który by pozwolił na złożenie Księżyca w wysokiej rozdzielczości . Udało mi się zebrać 25 klatek różnych części księżyca . Następnie wszystko to połączyłem z dedykowanej aplikacji iMerge.  Miałem nadzieję na ostre obrazy ale szybko okazało się że mimo księżyca wysoko umiejscowionego na niebie ostrość była bardzo słaba . Jednak kiedy upłynęło około 30minut co w tym czasie pobawiłem się z Psem który domyślnie mieszka w kojcu , powracając do monitora laptopa zauważyłem że z ostrzeniem było już o wiele lepiej .


Księżyc 25.02.2018

Tutaj można pobrać obraz w pełnej rozdzielczości 

Po zebraniu materiału do mozaiki Księżyca postanowiłem zbierać materiał w wysokiej rozdzielczości . Niestety bezczynność laptopa w której procesor niemal że nie pracował gdyż musiałem przestawić optykę modyfikując tor optyczny w układzie wyciągu , laptop jakby zamarzł gdyż na dworze było około minus 9 st . Udało mi się zrobić jeden plik którym to jest wąwóz  Vallis Alpes. Jednak nie ma co narzekać gdyż w wąwozie tym można zauważyć jakby po całej długości w środku taką kreskę . Jest to szczelina która ma zaledwie około 300metrów szerokości . Biorąc pod uwagę że mój instrument jest mocno amatorski to tym bardziej cieszy taki rezultat .


Vallis Alpes 25.02.2018


Tak wygląda przygotowany materiał do ręcznego złożenia mozaiki 
3 komentarze:

  1. Cześć, Przemek, ta szczelina to jednak MEGA coś !!! I to na całej długości. Uchwycić taki detal w 165 km wąwozie to jednak umiejętności ostrzenia i nie tylko! To nie takie proste. GRATULUJĘ! To naprawdę sukces do wrzucenia na fora astronomiczne. Pozdrawiam serdecznie Robert

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki Robert . Tu bardziej decydował przypadek oraz to że wiedziałem że tam mogę si.ę spodziewać tej szczeliny . Ale tak jak napisałeś trudno to filować . Dzięki za wpis .

    OdpowiedzUsuń
  3. Windows 7 Ultimate Product Key Generator enables you to make as well as manage product keys and product activation key for your MS Windows 7. You can also generate and at the same time export your product keys. If you work with Windows 7 in your workplace or corporation, then please use Genuine windows 10 product key from Microsoft to switch on your version of Windows 7.

    OdpowiedzUsuń