sobota, 20 czerwca 2015

Robimy wspólnego Saturna.

Kiepskie czasy  dla amatorów Saturna na naszej szerokości geograficznej. Planeta nisko nad horyzontem nie daje łatwo się sfotografować . Natomiast na południowej półkoli to całkiem co innego . Planeta jest wysoko na niebie co czyni mniejszy problem z uchwyceniem ostrych obrazów.

Wspólne foto Wojtek Marchewka oraz Przemysław Mamot

Wspólne połączone siły dały oto taki przyjemny obraz Planety.

Parę słów o Koledze:

Wojtek Marchewka który jest userem na  portalu Astropolis  jest najbardziej aktywnym planeciarzem w Polsce . Z upływem czasu widać po fotkach progresję. Dobry teleskop Planetarny Celestron C9.25 oraz znakomita kamerka IDS CMOS UI-1240LE -C-HQ  także ACM (Korektor dyspersji atmosferycznej) a co najważniejsze ogromna znajomość w obróbce obrazów Planet daje bardzo dobre wyniki . Skoro przy tak kiepskich warunkach idzie aż tyle wyciągnąć z pewnością kiedy za parę lat Saturn się podniesie obrazy będą znakomite.


Na tej foto widać wkład pracy  każdego z nas oraz wspólną wynikową.Na przyszły rok mam w planie kupić nowe koło filtrowe oraz dedykowane filtry planetarne. 

2 komentarze:

  1. Wspólna praca zawsze daje znakomite rezultaty :) !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki za wpis Kolego . Gorąco namawiam do prowadzenia własnego bloga . Jak by co służę pomocą . Na początku wydaje się to trudne z czasem robi się bułka z masłem :)

      Usuń