poniedziałek, 23 czerwca 2014

Pierwsze testy FireCapture w wer. 2.4 Beta

Tego wieczoru niebo było pozbawione chmur. Wystawiłem sprzęt tak raczej z ciekawości czy przypadnie mi do gustu nowy interface ostatniej wersji programu FireCapture.

Jak można zauważyć wszystko wygląda trochę inaczej. Zauważyłem parę plusów . Jest opcja zoom co umożliwia w czasie rzeczywistym dopasować obiekt do okna. Kolejnym plusem jest widoczny histogram który domyślnie pojawia się w menu a nie w oknie nagrywania. Też ciekawy jest wykres z odczytem temperatury kamerki. Widać tendencje oraz na jakim poziomie mamy ustabilizowaną temperaturę.
Jedyny minus który na razie zauważyłem to brak funkcji autorun .Funkcja ta pozwala automatyczne wyzwolenie i pauzowanie klipów avi . Jest to bardzo wygodne gdy nastawiamy się na przykład kiedy chcemy zebrać materiał na mapę Jowisz. Być może ta funkcja jest lecz ja na razie nie potrafię ją odszukać

 
zrzut ekranu funkcji autorun z wersji 2.3

 Saturn z najkrótszej nocy roku 23.06.2014

Na zakończenie wynik stack z tej nocy. Niestety fakt że robi się późno ciemno uniemożliwia uchwycenie planety kiedy jest ona najwyżej . To raczej  moja ostatnia sesja jeżeli chodzi o planety do jesieni. Jedynie może przyczaję się na księżyc.


No i sprawa funkcji autorun wyjaśniła się dzięki koledze Zdzisiowi . Dziękuję kolego. :-)


strzałka pokazuję gdzie ukryta jest funkcja autorun

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz