czwartek, 22 lutego 2018

Księżyc sesja 22.02.2018

Bardzo krótka sesja . sprzęt przygotowany wszystko fajnie fajnie a tu co to ? Aktualizacja Windows 10 . Co to ma być ????  Kiedyś sam mogłem zarządzać aktualizacjami a teraz niestety nie . Po aktualizacji wyskoczył komunikat < Aktualizacja nie powiodła się przywrócenie poprzedniej wersji oprogramowania no i cenny czas uciekał cała akcja 40min przy której stałem bezczynnie przy teleskopie na mrozie . Udało mi się ustrzelić właściwie jeden krater gdyż jakby mogło być inaczej nadciągały chmury które uporczywie nie chciały mi oddać księżyca . No i taka to była sesja. Echhhh.

Krater księżycowy Arystoteles 22.02.2018

4 komentarze:

 1. Przemek, zdjęcie pierwsza klasa - powala! A co do aktualizacji to czytam i widzę pewien wieczór w czasie którego mało nie dostałem apopleksji :) Pojechałem na lokalne lotnisko areoklubu, rozstawiłem sprzęt a wszystko było zasilane z akumulatora. 40 min rozstawiania sprzętu, kalibracji, osiowania.... i aktualizacja. Dramat, ja zwinąłem sprzęt bluźniąc a Tobie się udało. Gratulacje, zdjęcie pierwsza klasa.Jaka to średnica krateru ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krater Rafał to ponad 80km średnicy . Jeden chyba z większych . No udało sie zrobić ten avki ale wcześniej takie wspaniałe niebo że tylko focić . Mało że ta aktualizacja zakończyła się z nie wiadomych przyczyn nie powodzeniem to nastąpiło przywrócenie poprzedniej wersji . Na ogrodzie przeklinałem że aż strach . Żona mnie uciszała że oszalałem bo co sąsiedzi powiedzą . Nie szło sie opamiętać . W żaden sposób nie można tego przerwać każdy wymuszony restart wznawia wprowadzanie aktualizacji . To jakiś obłęd. Ten laptop obecnie służy tylko do avikowanika bo już stary i nie zaśmiecam go żadnymi innymi aplikacjami a tu taki strzał hihi . Mam nauczkę i teraz przed planowana sesja co najmniej 1h będę włączał laptopa Dziękuję za miły komentarz Pozdrawiam Ciebie Serdecznie .

   Usuń
 2. Przemek, Krater wygląda po prostu obłędnie! Detal jest po prostu powalający jakby byl robiony z orbitera 🛰 Księżyca! Zdjęcie jest tak znakomite że trudno komentować. Znakomity i tyle 🔝. Ta otoczka jest zawsze intrygująca, zawsze jakaś niespodzianka.. ta aktualizacja.. masakra jakaś. Wyobrażam sobie nerwy też bym przeklinał mocno.. Człowiek ma swoją godzinę czy dwie wolnego nanosi się sprzętu na ustawia a tu jak nie chmury to laptop. Widzę, że kolega po fachu też to przeżył. Grunt, że chociaż ten jeden się udało, ale wiem jak to musi być gdyby się udało z 10 takich ustrzelić.. To hobby dla.. cierpliwych pasjonatów! GRATULUJĘ wyśmienitego zdjęcia raz jeszcze! Pozdrawiam, Robert

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Al mi się oberwało pochwałami . Naprawdę to nic wielkiego . Trafiłem poprawny seeing . Nawet obróbka to w zasadzie tylko stack i trochę dopieszczania. Tu muszę przyznać rację . To sport dla cierpliwych . Na przykład dziś to znaczy 25.02 musiałem na nowo wgrać firecapture z niewiadomych przyczyn coś się wysypało . Możliwe że to za sprawą mrozu. Wielkie dzięki Robert za pochlebny komentarz . Miło że tu zaglądasz . Pozdrawiam Przemo

   Usuń